İmplant Tedavisi

Diş implantları, kaybedilmiş diş kökünün yerine yerleştirilen ve diş kökünün işlevini yerine getirmesi beklenen titanyum vidalardır. Protez diş, bu vidaların üzerine takılır. Dental İmplant tedavisiyle doğal diş yapısına en yakın onarımı yapmak mümkün olur.

İMPLANT TEDAVİSİ SONRASINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR.

1- Operasyon sonrası iki saat boyunca bir şey yiyip içmeyin.
2- İlk 24 saat boyunca ağzınızı su dahil herhangi bir sıvı ile çalkalamayın, emip tükürmeyin, ayrıca içecekleri pipet kullanarak içmeyin.
3- Operasyon bölgesini görebilmek için ağzınızı zorlamayın, dilinizle veya parmağınızla yoklamaktan kaçınınız.
4- Yemek yerken operasyon yapılan bölgeyi kullanmamaya özen gösterin, ameliyat sonrası bir gün yumuşak yiyecekler tükeytin.
5- Aşırı sıcak ya da soğuk yiyecek ve içecek tüketmeyin.
6- Dikişleriniz alınıncaya kadar süt, ayran ve asitli içecekler içmeyin.
7- Sigara kullanıyorsanız, en az bir hafta sigara içmemeye özen gösterin.
8- Operasyon bölgesinde dışarıdan 24 saat boyunca soğuk kompres uygulayın. (Soğuk kompres için yüzünüze doğrudan buz uygulamayın.)
9- Sıcak havada dolaşmayın, güneşten kaçının. soba kalorifer gibi ısı kaynaklarının yakınında durmayın. İlk 24 saat egzersiz ve fiziksel hareketlerden kaçının.
10- Operasyon bölgesinde kanama olursa eczaneden alabileceğiniz steril gazlı bez ile ameliyat bölgesinde baskı uygulayın. Doktorunuza bilgi verin.
11- Doktorunuzun önerdiği ilaçları tarif edilen şekilde ve saatinde alın.
12- Doktorunuzun haberi olmadan başka ilaç kullanmayın.
13- Operasyon yarası iyileşinceye kadar Aspirin (asetil Salisilik Asit) kullanmayın. Başka bir sebeple kullanma zorunluluğunuz varsa doktorunuzu bilgilendirin.
14- İyileşmenin sağlanabilmesi için temizlik çok önemlidir. Dişlerinizi düzenli fırçalamayı ihmal etmeyin. doktorunuz kullanmanızı önerirse ameliyatlı bölgeyi temiz tutmak için antiseptik gargara kullanın.
15- Operasyondan bir hafta sonra dikişlerinizi aldırmak için doktorunuza gidin.
16- Beklenmeyen bir durum ile karşılaşırsanız lütfen doktorunuzu arayın.

Open chat